Dzięki zastosowaniu wygodnej, zdalnej formy rehabilitacji, powrót do normalnej aktywności w domu i w pracy jest szybszy, ponieważ pacjent nie musi oczekiwać przez wiele tygodni na rehabilitację na oddziale. Brak konieczności dojazdów to oszczędność czasu i pieniędzy. Pacjenci wykazują też o wiele większą motywację do podjęcia telerehabilitacji – dzięki wygodzie i większemu komfortowi psychicznemu odbywania procesu leczenia w zaciszu domowym.
Pacjent może ćwiczyć w dowolnym miejscu w zasięgu sieci GSM, zarówno w domu, jak i w pracy, a nawet podczas spaceru. Jedynym warunkiem jest umówienie się z lekarzem na sesję treningową, która odbywa się zdalnie. Ćwiczenia odbywają się według omówionego wspólnie z lekarzem harmonogramu, w dogodnych dla obu stron porach.
Każda sesja monitorowana jest przez lekarza, a dodatkowo system automatycznie przerwie trening w przypadku wystąpienia groźnej arytmii). Urządzenie tak steruje treningiem, aby pacjent ćwiczył w bezpiecznych, wyznaczonych przez lekarza zakresach tętna. W razie potrzeby pojawiają się komendy głosowe (np. „Zwolnij!”)
Urządzenie posiada duży ekran dotykowy i jest intuicyjne w obsłudze. Nasze doświadczenie pokazuje, że bez trudu korzystają z niego nawet osoby starsze. Komendy głosowe i wizualne kontrolują tempo pacjenta podczas ćwiczeń.
PocketECG CRS posiada wbudowany moduł edukacyjny. Proste quizy dotyczące np. zdrowego odżywiania lub zmian trybu życia dodatkowo motywują pacjentów. Ten moduł jest stale rozbudowywany.